کمپانی DELL EMC از سری PowerMAX، عضو جدید سیستم های VxBlock و همچنین XtremIO تقویت شده، رو نمایی کرد

کمپانی Dell EMC در کنفرانس Dell Technologies World 2018 از چندین محصول جدید خود با محوریت ایجاد بهبود در مراکز داده مدرن با استفاده از سطوح جدید عملکرد و بازدهی، رو نمایی کرد. این محصولات جدید شامل محصولی می شود که کمپانی آن را سریع ترین آرایه ذخیره سازی جهان می نامد. سری PowerMAX، بطور […]

۳۰ خرداد ۱۳۹۷
کمپانی DELL EMC از سری PowerMAX، عضو جدید سیستم های VxBlock و همچنین XtremIO تقویت شده، رو نمایی کرد

کمپانی Dell EMC در کنفرانس Dell Technologies World 2018 از چندین محصول جدید خود با محوریت ایجاد بهبود در مراکز داده مدرن با استفاده از سطوح جدید عملکرد و بازدهی، رو نمایی کرد. این محصولات جدید شامل محصولی می شود که کمپانی آن را سریع ترین آرایه ذخیره سازی جهان می نامد. سری PowerMAX، بطور کامل بر مبنای آرایه NVMe طراحی شده است که همچنین قابلیت بکار گیری تکنولوژی NVMe over Fabrics یا به اختصار NVMe-OF، را دارد. همچنین Dell EMC سیستم جدید VxBlock 1000 را به بازار عرضه نموده است که از مهمترین شاخص های آن پشتیبانی از سری جدید PowerMAX می باشد و از سوی دیگر محصول XtremIO خود را با قابلیت Native Replication بروزرسانی نموده است.


تکنولوژی در حوزه IT همانند دیگر رشته ها به سرعت در حال تغییر است و به قول معروف یک لحظه غفلت مساوی یک عمر پشیمانی است و کسانی که تکنولوژی های جدید را نمی پذیرند به راحتی کنار گذاشته می شوند. پذیرفتن پدیده های نوظهور و جدید می تواند برای شرکت ها یک مزیت رقابتی باشد و یا به آن ها اجازه دهد تا به راحتی با تقاضای روزافزونی که با آن مواجه هستند روبرو شوند. Dell EMC این تغییرات را پذیرفته و علاوه بر آن اکنون سطح جدیدی از عملکرد را برای مشتریان خود به ارمغان می آورد.

سری Dell EMC PowerMAX که به عنوان آینده ذخیره سازها در رده سازمانی مطرح شده است، دارای معماری مبتنی بر NVMe می باشد که در درون خود میزبان یک

(Machine Learning engine (ML بصورت real-time است.
به عنوان جایگزین VMAX، سطح کارایی ذکر شده برای PowerMAX در حدود ۱۰ میلیون IOPS، ۵۰ ٪ زمان پاسخ دهی بهتر و دو برابر سرعت بیشتر نسبت به نزدیک ترین رقیب، می باشد.
همچنین در این سری، معماری یکپارچه مبتنی بر NVMe با پشتیبانی از NVMe-oF، ذخیره سازی بسیار سریع با تاخیر بسیار پایین را برای آن دسته از کاربرانی که به این ویژگی ها نیاز دارند، به ارمغان می آورد. این امکان PowerMAX را به یک انتخاب ایده آل برای اغلب Application های پرمصرف و کارهای با حجم بسیار بالا بدل می کند.


مسئله تنها بر سر بهره گیری از قدرت بالا در زیرساخت ذخیره سازی نیست، PowerMAX به همراه سیستم عاملی عرضه می شود که در درون خود دارای قابلیت ML است که هدف آن اتوماتیک نمودن بسیاری از فرآیندهای ذخیره سازی، بهره گیری از آنالیز به صورت Predictive(مبتنی بر پیش بینی)، و ماکزیمم نمودن سطح کارایی از طریق شناسایی الگوهاست.
کمپانی Dell EMC بیان می دارد که تنها کمپانی بهره گیرنده از چنین سطح هوشمندی نرم افزاری است که میتواند ۴۲۵ میلیارد Data Set را بصورت real-time آنالیز نماید.
با علم بر اینکه ذخیره سازی های مبتنی بر NMVe ارزان نیستند، PowerMAX بصورت ۵:۱ اقدام به کاهش حجم داده از طریق Deduplication و Compression می نماید. همچنین PowerMAX می تواند سطح دسترس پذیری با ۹۹.۹۹۹۹ درصد را تامین نماید.
در دوره ای که HCI به سرعت در حال به دست آوردن سهم بازار است، جای مناسب یک آرایه جدید کجاست …؟! : درست داخل HCI و در بخش ذخیره سازی آن. سیستم Dell EMC VxBlock System 1000 پشتیبانی از آرایه های PowerMax و XtremIO X2 را اضافه کرده است. این موضوع باعث می شود که VxBlock جدید قدرتمند تر و انعطاف پذیرتر باشد.
Dell EMC، محصولات PowerMax و VxBlock جدید را به سرویس های ProDeploy Plus خود اضافه کرده است تا سرعت اجرای آنها را افزایش دهد. همچنین XtremIO X2 های خود را نیز ارتقا داده است و با این حال ادعا می کند که نسبت به نسل های قبلی هزینه های آن ها تا ۵۵% کاهش داشته است.
این راهکار ماژولار برای مراکز داده مدرن هدف گذاری شده است و انتظار می رود در اواخر امسال، احتمالا با جزییات بیشتر، در دسترس باشد.

دسترس پذیری
راهکارهای مدرن مراکز داده Dell EMC، اعم از PowerMax و XtremIO X2 با قابلیت native replication همانند VxBlock System 1000 با XtremIO X2، در حال حاضر در دسترس هستند.
VxBlock System 1000 با پشتیبانی از PowerMax انتظار می رود که این تابستان ارائه شده و عرضه جهانی Dell EMC PowerEdge MX برای نیمه دوم سال ۲۰۱۸ برنامه ریزی شده است.